Za dveřmi

30. března 2014 v 20:07 | Brepta |  (Pře)mítání
Dovolte mi, abych se s Vámi podělila o svůj krásně strávený víkend a s ním i o myšlenku, kterou se mi snad konečně podařilo plnit.
Už delší dobu jsem tady hlásala a hlásám o dobrém rozvržení času, každé vteřině života a krásném počasí. Inu, myšlenky jsou to hezké, ale přece jenom se hubou tluče snadněji, než se zvedá zadek. (Omlouvám se za tyto výrazy, ale myslím si, že perfektně vystihují můj nový postoj.)
Nyní jsem si všechno vyzkoušela na vlastní kůži. Možná Vás zklamu, ale své názory jsem si nevyvrátila. Naopak jsem je moc posílila a jsem ráda, že teď můžu napsat článek, který o všem vypovídá z vlastní zkušenosti.

Samozřejmě, že jsem si i dříve čas od času vyšla ven, buď s rodiči, nebo s kamarády. Ale jen čas od času. Pouze, když bylo pěkné počasí a jenom, když mohla kamarádka. Tak jednou za měsíc. Ne, že bych jinak nevylezla ven, ale většinou bývaly mé výlety z domu za účelem kroužku, výpravy, většího výletu s rodiči nebo nečeho podobného. Takovéty bezúčelné (přesto však s jistým účelem...) procházky, či lépe řečeno výletíky jsme s kamarádkou podnikaly jen občas. Nedá se říct, že by to bylo jen nějaké potulování. Docela jsme si při nich i zasportovaly, pobavily se,...ale co naplat, bylo jich málo.
Taky mě nikdy nenapadlo, že neexistuje jenom naše sídliště, kdy bydlí jen jedná má spoluskautka, ale že o dvě stanice metra dál zůstávájí další čtyři. A vlastně jenom náhoda mě přivedla k tomu, abych zorganizovala jakousi mezisídlištní akci. :)

Začalo to docela nevinně. Kamarádka si stěžovala, že nemá čas chodit na volejbal, ačkoli by ji to bavilo. Já se o odbíjenou v rámci jednoho klubu také dvakrát týdně pokouším (ač mi všichni odtamtuď potvrdí zlaté pravidlo, že dokud se nedotknu míče, vyhráváme) a tak jsem navrhla, že bysme si taky občas mohly zajít pinkout. Po čtyřiadvaceti hodinách dostal můj plán jasnější rysy a tak jsem určila termín na pátek. Jednak jsem chtěla udělat kamarádce radost, jednak už jsem se taky potřebovala vyvenčit.
Dopadlo to líp, než jsem čekala. Užily jsme si bezvadné odpoledne a okamžitě jsme se rozhodly, že si další den vyjedeme na kolo. Stalo se a já jsem byla čím dál tím nadšenější. Dneska jsme přibraly ještě kámošku a několik sportů. Bylo to krásné dopoledne ve společnosti volejbalu, basketbalu, kuliček, tenisu, fotbalu a dalších sportů.

Je to takový povznášející pocit, když konečně zjistíte, jak se dá čas nádherně využít a jak nikdy nemusíte dřepět doma. Já jsem to vlastně celou dobu věděla, psala o tom a myslila si, že jsem nádherným příkladem. Netuším, co se to stalo, ale najednou bylo všechno úplně jinak. Najednou nevypadaly poslední tři dny v týdnu jako nevyplněný víkend, ale jako dokonale strávený přechod mezi pátkem a pondělím.
Rozhodla jsem se. Vždycky, jakmile bude krásně a budu mít trochu času, půjdu ven. Nemusí to být nic oficálního, ale přece jenom, bude to...

Samozřejmě, že nelituju, ale co navíc, já dokonce nechci ty tři dny prožít znova! (Teď si asi říkáte, že jsem se nějak přepsala. Nikolivěk. Vypozorovala jsem, že když nechci něco prožít znova, bývá to buď proto, že to bylo opravdu děsuplné, nebo naopak naprosto úžasné. Dokonce tak, že se to dá zažít jen jednou v životě. První možnost není tentokrát můj případ a proto ponechávám vše v původní verzi.)
Cítila jsem se naprosto bezvadně, přestože jsem byla mnohem aktivnější nežn jindy. Vsávala jsem dřív, s větší chutí cvičila a místo přemýšlení na internetu jsem se naučila plést nový vzor náramku přátelství. No není to úžasné, jaké ta příroda dělá zázraky?

Odteď mi bude - ještě víc než bývalo - líto těch, které uvídím jen tak nečinně sedět či stát na ulici a ještě více těch, které neuvidím, protože budou zalezlí doma. Věřte mi, tenhle článek je opravdu znamenitý recept na dobrou náladu, takže, až budete mít čas...

PS: Pokud byste si snad chtěli prohlédnout ještě pár fotek rozkvetlé třešně, klikněte sem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Tey Tey | 31. března 2014 v 18:03 | Reagovat

Naprosto chápu tvé pocity. Já taky do minulého roku jenom dřepěla doma.
Ale teď každý víkend s nejlepší kamarádkou pořádáme různé výlety. Jednou je to celodenní výlet na kole, běh, bruslení nebo si vyjdeme na Lysou. Jsem z Moravy, takže mě obklopuje nádherná příroda a od té doby, co nesedím jenom doma jsme poznala tolik krásných míst, na které se budu rozhodně vracet. Taky je mi lít těch, co se jen tak poflakují po městě nebo sedí doma na zadku, protože, uznej sama-není hřích dřepět v tak krásném počasí doma? ;-)

Tobě přeji ať máš takových výletů víc a víc a klidně se s námi o ně zase poděl..:))

2 Ježurka Ježurka | Web | 1. dubna 2014 v 14:19 | Reagovat

To je hezké, že sis udělala tak krásný víkend! Držím palce, abys pokračovala a hned bude život hezčí, že? Moc ti to přeji, je to rozhodně lepší, než sedět doma na zadku, jak píšeš! :-)

3 Magdaléna Magdaléna | Web | 1. dubna 2014 v 20:06 | Reagovat

:) :) Páni páni...
(btw: netušila jsem, že bydlíš v Praze :))
.
Myslím, že naplánovat si sama svůj čas, ostatně cokoli si zorganizovat sama je ta nejlepší průprava jakou můžeš mít. A nejdůležitější je, že to člověka baví a dělá to s lidmi, které má rád :)

4 Kamarádka Kamarádka | 1. dubna 2014 v 22:27 | Reagovat

Jsem jedna z těch zbylých dvou, které tento víkend zažily a nezbývá mi nic jiného, než souhlasit. :-) Byly to opravdu super tři dny strávené tak nějak jinak, lépe!

Chci Ti moc poděkovat za krásně strávený víkend, a i za dnešek, jsi fakt super!

5 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 4. dubna 2014 v 14:45 | Reagovat

Respekt ;-)
Já nejsem nijak zvlášť sportovní typ, ale do přírody chodím rád, zvlášť na jaře...

6 Pandora Pandora | E-mail | Web | 9. dubna 2014 v 20:32 | Reagovat

[1]: Hřích to je a jak velký! Já jsem to ovšem věděla i dříve a myslela jsem si, že jím netrpím. Až do tohoto víkendu...
[2]: Děkuji, teď už nepropásnu jedinou příležitost!
[3]: Nedá se říct, že bych byla v plánování času nějak dobrá, ale za tohle se musím pochválit! :-D
[4]: Opravdu není zač, bez Tebe by to nešlo!
[5]: Hodně lidí se vymlouvá na to, že nejsou sportovními typy. Ale příroda je pro každého, jak víš.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.