Únor 2014

Rozhovory, Date tree

17. února 2014 v 17:05 | Brepta |  Rozhovory
Ahoj, je tu další rozhovor, tentokrát s Date tree z blogu dates-with-butter.blog.cz.

 • Jsi holka, nebo kluk? No, maminka mi od malička říká, že jsem holka, tak by to tak mělo být.
 • Zkus v jedné větě zformulovat, o čem je Tvá nejoblíbenější knížka a v druhé větě, čím Tě dojala. Mám mnoho oblíbených knížek, aktuálně vede Zlodějka knih, což je o dívce, která žije za války v Německu u pěstounů. Ještě jí nemám dočtenou, ale líbí se mi, jakým stylem je psána.
 • O jaké věci se zajímáš a proč? Divadlo, herectví, zpěv, tanec, psaní, blogování.. protože mě to jednoduše baví! :)
 • Vyber z následujících možností, upřímně:
  • Jsi líná nebo pilná? Jak na co. Na školu jsem líná, pokud jde o učení, ale když se jedná o něco, co mě baví, tak jsem velmi pilná.
  • Jsi vytrvalá nebo ne? Pokud mám nějaký cíl, jdu za ním, dokud ho nedosáhnu.
  • Jsi pořádná nebo bordelář? Zase, jak v čem. Co se týká třeba zápisů do školy, tak v těch mám pořádek a zakládám si na nich, ale v pokojíčku si uklízím, až když mě ten bordel začne rozčilovat :D
 • Jaký máš vztah ke sprostým slovům? Musím se přiznat, že poslední dobou když mě něco štve, tak to řeknu pěkně od plic a sprostým slovům se nevyhnu, ale štve mě to. Nejradši bych všechny zapomněla.
 • Žiješ v realitě, nebo raději ulítneš do fantazie? To záleží na tom, jaká ta realita je. Někdy raději ulítnu do té fantazie, ale to asi každý :)
 • Polož si jednu otázku a upřímně na ní odpověz. Nenávidím chemii? Ano!

Děkuji mockrát za rozhovor a připomínám, že dole se zase objevila anketa - kdo je čtenářům sympatičtější? Date tree nebo Pufflie z přechozího rozhovoru?

Skauting není kroužek

15. února 2014 v 19:19 | Brepta |  (Pře)mítání
Úplně zpočátku bych se ráda omluvila, že jsem tady tak stráášně dlouho nebyla, ale víte, já jsem se rozhodla, že si podle Magdaléniny rady začnu organizovat čas. Jak jsem si všechny ty svoje úkoly vypsala, bylo jich najednou tak třikrát víc než v době, kdy jsem o nich neměla tak úplný přehled. Tudíž jsem se v posledním týdnu nedostala vlastně ani do blízkosti počítače.
Myslím, že nadpis už docela naznačuje, čím se budu v článku zaobírat. Na úvod bych se s Vámi chtěla podělit o výsledky jedné z mých otázek v dotazníčku ohledně skautingu, který bylo možné najít v menu.

Od té doby se toho hodně změnilo, 10. a zárověň poslední díl

5. února 2014 v 15:41 | Brepta
A je to tu. Desetidílní Rozkouskovaná povídka končí, rozuzlení je před námi. Jak to celé dopadne? (Myslím, že to lze pžedpokládat, ale stejně...) Tak si to užijte a pokud jste tu poprvé a nevíte, oč jde, přečtěte si nejprve předchozích devět dílů.
 1. díl
 2. díl
 3. díl
 4. díl
 5. díl
 6. díl
 7. díl
 8. díl
 9. díl
Poslední díl má o šestnáct slov více, tedy 356, jako je dní roce (to vyšlo náhodou).

a odvezla ho sanitka (chudák si tu nohu zlomil dokonce nadvakrát), chodila pořád kolem jednoho dubu. Jednou za čas se rozhlédla, změnila směr a zase se točila dokolečka. Nikdo se tomu nedivil, všichni byli šíleně napnutí. Jedna družina přece odejde jako celostátní vítěz! A ostatní jako celostátní poražení…

Jenže Veronika přemýšlela o něčem úplně jiném. Ten náramek na té pihaté ruce znala až moc důvěrně - přesně takovýhle zeleno-oranžový náramek přátelství věnovala kdysi Kuličce. Je snad možné…
Otočila se. Za ní stála Kulička.
"Ty moje vato cukrová!" Usmála se na ní pihatá kamarádka.
"Ku-kuličko! Tys mi tak chyběla!" Sáček byla štěstím bez sebe. Nechápala, čím si to zasloužila.
Holky si padly do náručí. Tak dlouho se neviděly, tak dlouho o sobě neměly žádné zprávy! Ale nezapomněly na sebe a byly to stále nejlepší kamarádky, jako kdyby se naposled rozloučily včera někde na rohu. Byly by se objímaly, smály a povídaly si ještě dlouho, kdyby někdo nezapískal nástup a ony se nemusely zařadit ke svým družinkám, stojícím vedle. Vyhlášení! Konečně! Teď to přijde! Obě si přály, aby vyhrála jejich družinka. To prostě jinak nešlo. Daly do toho obě tolik úsilí!
Ale to, co se stalo, bylo jako z pohádky. Výherci celostátního kola jsou - to je neuvěřitelné - to se tak často nestává, aby to byly dvě družinky najednou - Kuliččina družina Berušek a Sáčkova družina Vlaštovek!
Umístily se na prvním místě. Radovaly se a štěstím by obě skákaly až ke stropu, kdyby tam nějaký byl.
Sáčkovi se splnila její dvě největší přání! A najednou! Vždycky na tenhle den vzpomínala jako na ten nejlepší ve svém životě.
Potom se kamarádky rozloučily s ostatními a šly si povídat do lesa. Zanedlouho už o sobě navzájem znaly všechny podrobnosti z těch pár let, po která se neviděly. Z povídání je najednou vyrušilo zavolání.
"Míšo! Pohni kostrou, Berušky na Tebe čekaj'!"
"Jo jó, už du, tak se nezblázněte!"
"Takže Míša…" Přemýšlela Sáček nahlas.
"No jasně, Míša-Kulička, ne? Tos nevěděla?" řekla Kulička, zamávala a odběhla.
"Míša-Kulička. To je ale chytrý." Uvažovala Sáček. "Že mě to dřív nenapadlo! Já si celou dobu myslela, že je to Kulička protože…ale ona se přece za tu dobu tolik změnila!" ...(pokračování nebude)

Tak tedy doufám, že jste si ty tři a půl měsíce, tady tato povídka byla, užívali a za Verču a Kuličku se s Vámi loučím!

Rozhovory; Pufflie

1. února 2014 v 7:00 | Brepta |  Rozhovory
Do této rubriky jsem už hodně dlouho článek nepřidala a tak jsem ráda, že mám tu čest zveřejnit na svém blogu rozhovor s Pufflie, sídlicí na adrese pufflie.blog.cz.

 • Jsi holka, nebo kluk? Jsem holka :)
 • Zkus v jedné větě zformulovat, o čem je Tvá nejoblíbenější knížka a v druhé větě, čím Tě dojala. Já tak nějak nemám nejoblíbenější knížku. Líbí se mi tak nějak všechny stejně a nejvíce vždy ta, kterou zrovna čtu :)
 • O jaké věci se zajímáš a proč? Zajímám se o divadlo, jelikož tam můžu nabrat a zpětně odrazit spoustu energie, je to velmi uvolňující, cítím při vystupování uměleckou katarzi a jsem v sedmém nebi. Také mi divadlo přináší spoustu přátel. Zajímám se též o blogování, protože se mohu vypsat, znám názory ostatních, navazuji kontakty se zajímavými lidmi a s lidmi se stejnými zájmy. Je to moc fajn :)
 • Vyber z následujících možností, upřímně:
  • Jsi líná nebo pilná? Líná :D
  • Jsi vytrvalá nebo ne? To netuším, spíše ne. Jak v čem...
  • Jsi pořádná nebo bordelář? Hódně velkej bordelář! :D
 • Jaký máš vztah ke sprostým slovům? Moc je nemám ráda a dost dlouho jsem je nepoužívala. Teď už si občas zakleju no, když se naštvu. Taky jde hlavně o kolektiv lidí, ve kterým se zrovna v danou chvíli pohybuji. Jde prostě o situace, ale většinou se krotím a moc sprostě nemluvím, je to moc ošklivý zlozvyk, hlavně u holek.
 • Žiješ v realitě, nebo raději ulítneš do fantazie? Do fantazie ulítám vždycky před spaním. Občas si jen tak o něčem sním, ale to se asi stává každému :) Realitu mám ale stále na mysli :)
 • Polož si jednu otázku a upřímně na ní odpověz. Mám ráda svoje vlasy? Ano! :D

Pufflie mockrát děkuji za rozhovor a připomínám, že pokud máte o rozhovor také zájem, stačí napsat mail na pandorin-blog(zavináč)seznam.cz.