Od tý doby se toho hodně změnilo, 7.díl

10. ledna 2014 v 16:27 | Brepta |  Rozkouskovaná povídka
Na úvod tohoto článku se chci omluvit za to, že jsem tak dlouho nepsala a dlouho taky asi ještě nenapíšu. Každý, kdo chodí nebo chodil do školy ví, že je před uzávěrkou známek a víc snad ani není třeba vysvětlovat. Další (7.) díl Rozkouskované povídky bude mít jako tradičně přesně 340 slov. Pokud by Vás zajímaly díly předchozí, nejdete je zde:

  1. díl
  2. díl
  3. díl
  4. díl
  5. díl
  6. díl
...stala největší zkouška. Až večer si pořádně vjely do vlasů, ale ani jedna doopravdy netušila, o co se přou. Nakonec se usmířily, pobrečely si a zase zapadly do úmorného ticha. Když se jich vedoucí o týden později zeptala, kdo tedy Vlaštovky, první družinu Sáčka, povede, byly na tom pořád stejně. Nevěděly. Každý den se prý navzájem přemlouvaly, jedna argumentovala tohle, druhá tamto, ale ani jedna z nich neměla svědomí povolit, ustoupit a rozesmutnět kamarádku tím, že tu úžasnou funkci přijme. Vedoucí musela přistoupit k poslednímu možnému řešení, které původně vůbec nechtěla vytahovat na světlo světa. Oznámila dívkám, že o rádkyni družiny Vlaštovek rozhodne oddílová rada. Bum. Už to nezáleží na nich, teď už musí jen čekat a doufat v to nebo ono - ale ani jedna z nich vlastně nevěděla, v co by doufat chtěla. A za pár dní opravdu přišla vedoucí s výsledkem. Kdo to bude? Kdo vyhraje tu tichou při? Kdo? Kdo? Odpověď byl jasná.

Kulička.
Kulička?
Ano, Kulička.
Argumentace: "Kulička je v oddíle dýl a má přece jenom víc zkušeností a tak doufáme že to Sáčkovi nevadí a tamto a tohle a zase tamto…" Verča věděla a chápala, že je to všechno pravda, že to rozhodnutí je oprávněné. Vždyť úplně to samé tvrdila, když Kuličku přemlouvala! Je snad možné…Verče se až zatočila hlava. Ona to snad možná Kuličce nepřála od srdce… Někde podvědomě snad přece jenom chtěla tu funkci pro sebe…Dennodenně jí pronásledoval pocit "já jsem jenom podlá hnusná myš" a svědomí jí hryzalo, až to bolelo. Kuličce se skoro neodvažovala dívat do očí, ale musela, aby to nevypadalo, že jí závidí…Ale to je přece taky tak strašně podlé! Točila se a bolela jí hlava, nemohla uvěřit tomu, co vlastně provedla. Bylo jí špatně od žaludku a všechno se jí před očima zamžívalo.
Následující dva týdny proležela v posteli, nejdříve s vysokou horečkou, potom jen s teplotou a nakonec už měla jen strašný kašel, rýmu a bolelo jí v krku. Na svůj problém skoro zapomněla a zase se těšila, až půjde na skauta.
Jednou ráno se probudila, nad...(pokračování příště)

Jak se Vám to líbilo? Hlasujte v anketě!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.