Od té doby se toho hodně změnilo, 9. díl

29. ledna 2014 v 15:41 | Brepta |  Rozkouskovaná povídka
Je tu čas na další část (a podle mých výpočtů část předposlední) Rozkouskované povídky, jako vždy obsahující 340 slov. Předchozí díly najdete zde:

  1. díl
  2. díl
  3. díl
  4. díl
  5. díl
  6. díl
  7. díl
  8. díl
Příjemné počtení!

i schůzky, program vždy připravovala s nadšením, ale zároveň tak, aby byl k něčemu užitečný, a vychovávala opravdu úžasnou družinku, sehranou, schopnou, a hlavně takovou, že v ní byly všechny holky kamarádky, které si vždycky rády pomohly.

Stalo se, že uspěly i ve Svojsíkově závodu a vyjely na celostátní kolo. Holky se strašně těšily, byly nadšené a Sáček na ně byla pyšná, že se dostaly až tak daleko. Moc jim fandila a přála, aby si užily úplné vítězství. Sama dostala na starost stanoviště "fyzička". Poprvé za dlouhou dobu cítila zase touhu trošku zafixlovat, ale ovládla se. Mohla své družince přilepšit, ale neudělala to. Ani pobízet je nepobízela víc, než ostatní hlídky - věděla, že kdyby vyhrály podvodem, a třeba by se o tom nikdy nedozvěděly, nebylo by takovéto to pravé a čestné vítězství, které si opravdu zaslouží. Holky to musí zvládnout samy a taky zvládnou! I tohle svědčilo o Verčině charakteru a o odhodlání dodržet svůj skautský slib, ať se děje, co se děje.
V tu chvíli se zrovna družina Vlků snažila vylézt kopec se zavázanýma očima a získat další body do celkového skóre. Všichni drželi spolu a drželi taky celkem rychlé tempo. Bylo vidět, že chtějí vyhrát za každou cenu. Když v tom se nejmladší z nich, Petřík zvaný Paleček, unáhlil, stoupnul si a rozběhnul se. Myslel si, že už je nahoře, ale zakopl o kámen a začal se kutálet dolů ze svahu. Nedokázal se zastavit a tak ho nějací roveři zachytli až dole. S hlavou naštěstí nic neměl, ale nohu měl celou odřenou a ta druhá ho strašně bolela. Měl ji nespíš zlomenou.
Sáček zrovna zavírala stanoviště, na kterém se už všechny hlídky vystřídaly, když se k ní ta zpráva donesla. Na louce už stálo kolem Palečka hodně lidí. Vyndala z baťohu lékárničku a prorvala se až ke zraněnému. Začala ho ošetřovat, když tu najednou se do toho vmísila i jiná ruka, která omývala nohu vodou. Verča by jí poznala i mezi tisíci. V tom někdo zavolal "Rádkyně družiny Berušek! K vedení!" a ruka zmizela.
Když byl Paleček ošetřen...(pokračování příště)

Tak doufám, že se Vám to líbilo a PŘESNĚ ZA TÝDEN, v tu samou dobu, čekejte POSLEDNÍ DÍL. Doufám, že si ho někdo přečte ;-).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.