Od té doby se toho hodně změnilo,6.díl

6. prosince 2013 v 19:22 | Pandora |  Rozkouskovaná povídka
Tak, a je tu další díl rozkouskované povídky. Minule jsem ho zapomněla přidat, za to se omlouvám. Minulé díly:

  1. díl
  2. díl
  3. díl
  4. díl
  5. díl
několik, ani ne moc, nadbytečných tukových buněk. Bylo to jediné téma, o kterém se s ní Verča, pokud ho nezačala sama Kulička, bála bavit, protože na to byla docela háklivá. A Verča se taky bála zeptat se Kuličky na její pravé jméno. Nechtěla, aby se urazila skrz původ své přezdívky, a tak nevěděla, jak se jmenuje její nejlepší kamarádka. A zeptat se kohokoliv jiného z oddílu jí přišlo taky hrozně trapné, takže se prostě musela spokojit s tou přezdívkou.

Jednou bylo jejich přátelství postaveno před velikou zkoušku. Obě si vždycky přály udělat opravdovou "skautskou kariéru", ale lépe řečeno se chtěly prostě uplatnit tam, kde se dalo a když dostaly nějaký speciální úkol, nebo povýšily, měly ohromnou radost. Spolu skládaly slib, spolu měly svůj první táborový program, spolu byly ohnivci a spolu se měly vydat na cestu rádcováním. Byl tu ale jeden trochu větší háček - zbývala už jenom jedna družina a bylo jasné, že dvě ji vést nemůžou, to prostě nejde. Holky na to vlastně předtím vůbec nemyslely, ale na jedné výpravě si je večer zavolala vedoucí a řekla jim, že se musí rozhodnout, která z nich to bude. Omluvila se, že jinak to zařídit nejde a odešla. Kamarádky zůstaly sedět na louce, pod noční oblohou, za svitu svíček a mlčely. Obě přemítaly nejdřív o tom, jak si to vždycky přály, potom obě myslely na to, že ještě víc si to přeje ta druhá, potom si obě řekly, no a co, tak budu rádcovat až za rok, poté obě došly k závěru, že je to tak správné a že to té druhé udělá radost a poté obě najednou promluvily. Obě chtěly říct to samé a žádná nechtěla ustoupit, protože věděla, že jí to dalo hodně úsilí se takhle obětavě rozhodnout a nechtěla tu "práci" jaksi zahazovat. Pro ten den si řekly dobrou noc, ale obě dvě ji probděly.
Druhý den spolu moc nemluvily. Nebylo to proto, že by se pohádaly, ale nějak si najednou neměly co říct. Nebo se bály, aby se řeč nedostala na rádcování - z největšího vyznamenání se rázem...(pokračování příště)

Jak se Vám to líbilo? Hlasujte v anketě!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.