Od tý doby se toho hodně změnilo, 5.díl

23. listopadu 2013 v 15:37 | Pandora |  Rozkouskovaná povídka
Včera jsem tak trochu pozapomněla, a tak dodávám pokračování své povídky až teď. Doufám, že jí čtete rádi, nebo alespoň, že jí vůbec čtete.
Minulé díly:
  1. díl
  2. díl
  3. díl
  4. díl
se to jen v jejím každodenním životě, ale i v rámci oddílu. Byla ochotna udělat něco, do čeho se nikomu jinému nechtělo. Měla pak dobrý pocit a s úspěchy se svěřovala své nejlepší kamarádce - Kuličce.
Kulička jí a ona Kuličce přirostla za tu dobu k srdci natolik, že spolu utvořily jedno z těch nejsilnějších pout, co jsou - opravdové přátelské pouto. Patřily do toho samozřejmě taky takové ty blbůstky, že prostě neexistovalo, aby si při každém setkání nezopakovaly "onu slavnou hlášku slečny Vaty Cukrové" a nerozesmály se vždycky natolik, když někdo omylem řekl něco, čím se trapně a třeba i nevědomky dotkl toho, co zrovna přetřásaly ze všech stran a co bylo středem všech jejich rozhovorů. A že to bylo pokaždé něco jiného, to si pište, svědčí to totiž pestrosti a rozmanitosti jejich životů. Ale byly si taky navzájem oporou, když jednu z nich něco trápilo nebo sužovalo, byly si navzájem trezory těch největších tajemství i práškem na uklidnění v těch nejtěžších chvílích, byly to prostě nejlepší kamarádky, které si nikdy navzájem nepřejou nic zlého a které k sobě patří jako šroubek a matice.
Ona totiž Sáček si pihatou Kuličku oblíbila už na prvních několika schůzkách. Přesto, že to byla vlastně úplně cizí holka, byla Verče nějak sympatická. Nebyla ani tak rozesmátá jako Smíšek, ani tak zodpovědná jako Modřín, ani tak zapálená do přírody jako Jitka, ani tak nadaná na kreslení jako Fixa nebo na vyrábění jako Špendlík, ale měla od každého něco a navrch byla velmi chytrá. Chodila na gympl a i když tam premiantkou nebyla, měla víc vědomostí než Sáček. Všichni měli Kuličku rádi a Verča nejvíc, i když jí znala mnohem kratší dobu než ostatní. Kulička byla členkou oddílu už od svých pěti let, byla takovým talismanem, bez kterého by se holky na výpravách neobešly…

Ale přesto veliké přátelství, tajemství a důvěru zde bylo jedno tabu. Ona totiž Kulička měla jedno velké přání. To znělo: zhubnout. Ať dělala, co dělala, (a nakolik to šlo, jí v tom podporovala i Sáček) nemohla shodit ze svého jinak krásného těla těch...(pokračování příště)

Jak se Vám to líbilo? Hlasujte v anketě!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.