Od tý doby se toho hodně změnilo, 4.díl

15. listopadu 2013 v 14:48 | Pandora |  Rozkouskovaná povídka
Minulý týden jsem další díl rozkouskované povídky vynechala, tak mi to nezazlívejte, prosím a přečtěte si další díl. Ty předchozí najdete zde:
  1. díl
  2. díl
  3. díl
...naopak pro Verču přestaly být samozřejmostmi. Často doma litovala, že rodičům ještě nedávno lhala, přesto že k ní byli tak milí a důvěřiví, že mluvila tak, jak by mluvila jen ta nejhorší lidská spodina a že si nevšímala té krásy přírody, která jí jedenáct let obklopovala a ona o tom ani nevěděla. Připadalo jí to, jako by těch šest let, co mohla být a nebyla členkou Junáka, vůbec neprožila a probrečela kvůli tomu už několik nocí.
Za ty dva roky se pro ní stala družina Vlaštovek druhou rodinou a oddíl blízkým příbuzenstvem. Na schůzky a akce se těšila jako na nic jiného, vždycky to pro ní bylo dobrodružství plné objevování, smíchu, přírody a kamarádek. Když byla nemocná a na výpravu jet nemohla, bylo jí to dokonce tak líto, že si karimatku a spacák rozložila v pokoji a přesto, že mohla usínat v měkoučké posteli pod teplou peřinou, rozhodla se spát jako její kamarádky, na tvrdé zemi.
Samozřejmě, že nikdo není dokonalý. I Verča - Sáček měla nedostatky. A jedním z nich byla lenost. Uvědomovala si, že s tím musí něco dělat, ale bylo to jako nějaká zlá nemoc. Přišla domů. Přestože byla odhodlaná, že zahraje na flétnu, napíše zápis do skautského deníku, potom udělá úkoly, půjde na schůzku a po ní se podívá na oblíbený seriál, všechno se to nějak zvrtlo. Nejspíš, vlastně bych řekla, že určitě, to bylo tím, že přišla, začetla se do knížky, najedla se a k tomu si pustila televizi, podívala se na seriál a šla vyrábět. Půl hodiny před odchodem na družinovku si vzpomněla, že musí udělat úkoly, napsala půlku fyziky. Po skautu tu druhou polovinu, matiku, zahrála na flétnu a na deník už nezbylo času. Chybu dlouho hledat nemusela, okamžitě ji našla v sobě, a i když jí to dívčí hrdost nedovolovala úplně na rovinu přiznat ostatním, sama to přijala a stanovila si cíl: dosáhnout takového stavu, aby se už za takovouhle ošemetnou vlastnost stydět nemusela. Celkem se jí to dařilo, den ode dne dělala pokroky a byla schopná se přemoct více a více. Neprojevovalo...(pokračování příště!)

Jak se Vám to líbilo? Hlasujte v anketě!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.