Od tý doby se toho hodně změnilo, 2.díl

26. října 2013 v 9:32 | Pandora |  Rozkouskovaná povídka
Ahoj, tak zase uběhl týden a já bych sem měla přidat další díl své rozkouskované povídky. První díl si můžete přečít zde.
Jenom připomenu, že každý díl je přesně o 340 slovech - ani míň, ani víc.

...dala jasně najevo, co si myslí: "jsou to nějaký trapný týpci co skotačej po lese".

Ve čtvrtek vyrazila na svojí první schůzku. Sama, protože nechtěla vypadat jako miminko, které vodí maminka za ručičku. A taky pro případ pojištění, kdyby musela v krajní nouzi jednoduše zdrhnout. Na webu si našla potřebné vybavení a v pět hodin odpoledne klepala se smíšenými pocity na dveře klubovny. Otevřela jí jedna hubená holka, o které se později dozvěděla, že se jí říká Smíšek, a po ní se vyhrnula další pětice rozjařených kamarádek, které byly pravděpodobně vyrušeny z nějaké hry. Hned za nimi se objevila jedna starší, rozvážnější. Verča si oddechla - už se lekla, že tu nebude nikdo, s kým by byla pořádná domluva. Ta starší se představila jako Veronika Modrá, ale že jí tady všichni říkají Modříne. Měla radost, že Verča je její jmenovkyně, ale ještě více jí potěšilo, když se dozvěděla, proč přichází. Celá družinka jí okamžitě přijala a zapojila do hry. Veronika se snažila zachovat vážnou a dospěláckou tvář, která automaticky na všechno říká "trapný". Takhle to dělávala ve škole, ale tady to nešlo. Viděla, jak se všichni ostatní nevázaně smějí, a když to zkusila taky, měla pocit, že se nikdy v životě tak dobře nebavila. Během dvou hodin, které strávila v útulné klubovničce, se stihla seznámit se všemi členkami své nové družinky. Rádkyni Modřín a Smíška už znala, dále tu byla pihatá a trochu kulatější Kulička, Jitka, Norek a dvojčata Fixa se Špendlíkem. Verče začaly říkat po nějaké době Sáček, protože se bály, aby se třeba jako nová neurazila, kdyby dostala přímo přezdívku Truhlík, Pytlík, nebo Trubka.
Doma o tom odpoledni Verča hodně přemýšlela. Upřímně řečeno si to celé představovala úplně jinak a byla dost překvapená. Předtím by jí nikdy nenapadlo, že by někomu krom rodičů vadila sprostá slova. Tady jí ale Modřín hned upozornila, že u nich se takhle neumluví. Verča se nejdřív trochu urazila, ale pak jí zčervenaly uši, zastyděla se a omluvila. Dále už se snažila nepodřeknout se, ale jednou se jí to nepovedlo. Musela dřepovat a byla by...pokračování příště!

Jak se Vám to líbilo? Hlasujte v anketě!
(Mimochodem, sháním někoho na rozhovor...přihlašujte se na pandorin-blog(zavináč)seznam.cz.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 art-worlddream art-worlddream | Web | 30. října 2013 v 15:33 | Reagovat

Máš talent na psaní povídek ;)
'Fakt hezký :)

2 Pandora Pandora | Web | 31. října 2013 v 10:47 | Reagovat

[1]: Díky za pochvalu!
Je i není to moje prvotina. Slohů ve škole jsem napsala už desítky. Ale tohle je první něco, co je psáno z vlastního popudu a je to dopsáno. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.