Od tý doby se toho hodně změnilo, 1.díl

18. října 2013 v 17:45 | Pandora |  Rozkouskovaná povídka
Všichni, co na mém blogu nejste poprvé, víte, že nemám ve zvyku psát povídky. Jenže bylo nebylo, na skautu jsem dostala výzvu, napsat 5.ti stránkovou povídku. Dlouho jsem nad tím přemýšlela, a když si mě konečně chytnul nápad, začala jsem psát. Za tři dny bylo hotovo :-). Každý díl bude po 340 slovech a nezajímá mě, když skončim uprostřed věty. A kdyby se Vám to nelíbilo, napište a já to sem přestanu dávat :-).

Od té doby se toho hodně změnilo. Její život se obrátil vzhůru nohama, a jestliže si na ní dřív lidé ukazovali prstem, teď se na ní obdivně dívali, pochvalovali jí a pokud to u třináctileté dívky lze, docela si i ji vážili. Rodiče z ní měli radost a učitele se divili a říkali, že se stal nějaký zázrak. A přitom to všechno záviselo na jedné jediné změně, která jí tak ovlivnila.

Veronika byla dřív jako jedna z tisíce. Ustavičně se nudila, mluvila sprostě a snažila se být jako všichni ostatní. Rodičům odmlouvala a jejím cílem bylo vypadat starší, než byla. Když jednou hodila učitelce do kafe křídu, hrdě si odnášela poznámku a za poplácávání po zádech od kamarádek nadávala na svou třídní. V té době byla zrovna hvězdou třídy, dostala totiž nový dotykáč. Očividně si tu pozici užívala, jelikož co řekla, to bylo, jen když někomu půjčila svůj chytrý telefon. A tak měla svačin až nad hlavu, stále nové náušnice a občas si přivydělala i nějakou tu desetikorunu. Jenže učení odflakovala, nic jí nebavilo, a ať dělali rodiče co dělali, pokaždé dostali na oplátku otrávený obličej. Když jí jednou Veronika odmítla pomoct s nákupem do schodů, řekla si maminka dost a rozhodla se, že už nebude tolerovat žádné "ale mamí…".Veronice nastal tvrdý režim, matka jí dohlížela na psaní úkolů, cvičení na flétnu, nutila dělat domácí práce a pravidelně prohlížela učebnice a sešity, ze kterých pak s Verču zkoušela. A právě v jednom z těch sešitů - občanské nauce - nalezla zoufalá maminka řešení svého problému s nepovedenou dcerou. Našla v něm totiž kraťoulinký zápisek:

· sociální skupiny
  • např. kolegové, sousedi, dětské organizace, skauti…


Vzpomněla si, jak ona jako malá toužila být malou skautkou…Když jí to režim nedovolil, ať zažije ta neuvěřitelná dobrodružství aspoň Verča! Vyhledala na internetu nejbližší junácký oddíl a hned svůj úmysl oznámila manželovi i dcerce. Ta se (jako vždy) netvářila příliš nadšeně, ale v hloubi duše se možná trochu i těšila. I když se o těch skautech učili ve škole, trošku jí to zaujalo, přestože spolužačkám...Pokračování příště!

Jak se Vám to líbilo? Prosím, hlasujte v anketě!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.