Něco, co prostě nikdy nepochopím : nicnedělání.

13. října 2013 v 18:04 | Pandora
Jak jsem dneska pročítala jen tak ze zvědavosti blogy dne, trochu jsem se zhrozila. Zadala jsem si do vyhledávání "dneska jsem nic nedělala" a pokud jsem pět minut před tím valila oči z důlků, tak poté jsem je měla metr před sebou. Je opravdu neuveřitelné, kolik lidí se dneska (nebo jakýkoli jiný víkendový den) nudilo, dívalo na telku, nic nedělalo nebo se celej den válelo.

Nepředpokládám, že by valnou většinu čtenářů tohle nicnedělání zajímalo, ale nikomu to neberu. Mě jde totiž o samotnou podstatu věci - svět je krásný a polovina jeho osazenstva dřepí doma a nicnedělá. Možná na mě měl vliv to, že jsem se vrátila ze skautské výpravy nabita nových zážitků (ještě mi doznívaly v břichu křeče z toho všeho smíchu) a na výpravě (resp. rádcáku, což je taky víkendová akce se skautem). Chápu, že ne každý má tu možnost, a já taky ne vždcky, ale to přece neznamená nutně ztratit vdrahocenný víkend!

Když nemáš nic konkrétního na programu, můžeš...

Když svítí sluníčko, rozhodně není od věci vyjet si ven na kole, jet na výlet vlakem nebo se někam vydat s oddílem. Pokud tuhle možnost nemáš, nabízí se vyjít si někam s rodiči. Ze začátku to vypadá jako hrozná nuda, ale z vlastní zkušenosti mohu potrvrdit, že není. Nebo si jdi s kýmkoliv zasportovat! A v poslední řadě si jen vyjít s kamarády nebo jen jedním kamarádem, obejít okolní hřiště, zasmát se, popovídat si a dojít si na zmrzlinu.

Když je hnusně a člověku se nechce vytáhnout paty z domu, tak se buď musí přemoci, nebo zvednout telefon a pozvat kámoše domů, třeba na deskohraní nebo pečení perníčků. A pokud pravidla (té hry) a povidla (no, to se týče pečení, ale nevšímejte si toho, je to tady jenom pro efekt) nejsou nějak výjimečně složitá, můžete přizvat rodiče a uspořádat třeba karetní turnaj. Krom toho se taky nabízí možnost zařídit si něco dopředu, oblíbenou možností je dnes kino, ale já bych třeba to divadlo nezavrhovala a vyrazit do společnosti. Ale stačí si třeba jen číst, nebo zdobit pokoj, prostě se nějak zabavit.

Jak říká moje babička, inteligentní člověk se nikdy nenudí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zebra Zebra | 5. listopadu 2013 v 21:48 | Reagovat

sladké nicnedělání8-)-brrr
vždycky mě při něm šíleně bolí klouby
wow!asi budu inteligentní člověk XD
nějak mám poslední dobou docela dost věcí na práci-handmady-leží mi doma materiál a já se  k tomu ještě nedostala
Dobrý článek!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.