Prasata

19. září 2013 v 17:17 | Pandora
Já vím, já vím...Ale to, jak se dneska někteří idi chovaj se už jinak nazvat nedá. (tedy ano, dá - ale já měla na mysli sušné výrazy...)

Jen se podívejte na chodníky, trávu, les i silnice! Dneska už člověk nemá kam vkročit, pokut nechce do něčeho šlápnout. Že vám to ani tak nepřijde? Ano, zašli jsme až tak daleko, že si těch menších nečistot nevšímáme. Hodně lidí mi odpoví, že je to pravda, ale oni né, to někdo jinej...Což já celkem chápu, já taky neházim po zemi odpadky...Ae to snad spadly z nebe, nebo tam vyrostly? Ne. Dnes a denně vidíme na ulici lidi, co právě dopíjí z plastové láhve kolu a láhev odhazují, přesto že o tři metry dál je odpadkový koš, nebo dokonce kontejner na plast. Je to ubohý, opravdu ubohý.
Samozřejmě je pochopitelný, když mi něco upadne a já si toho nevšimnu. Pokud si toho všimnu a nezvednu to, nebo to dokonce odhodím úmyslně, je to podle mého neomluvitelné.

Další věcí, ze který totálně šílím, je kouření na věřejnosti. Prosím, ať si ničí zdraví, ale ať neničí zdraví ostatním! Já nechci mít zanesený plíce a rakovinu...Tuhle jsem viděla jednu paní, která kouřila na zastávce (což je mimochodem také zakázáno, stejně jako v autobude, protože když na něj čekám, tak přece čekám na zastávce, ne?) Dokouřila, cigaretu otřela o zem a nechala ji tam válet. A pak se divíme, kde se to bere. Nemluvně o tom, že s tím smradlavým dechem nastuila do autobusu a to taky nebylo dvakrát příjemný.
Co je ale vrchol všeho, to se mi stalo předevčírem. Jela jsem autobusem a přistoupili dva asi dvacetiletí mladíci. Jeden odhodil cigaretu těsně před autobusem, druhý ale ne. Kouřil v autobuse a já byla těsně u něj. Vážně jsem měla strach o své zdraví. Asi po třech zastávkách cigaretu konečně odhodil, ale smrad zůstal ve voze dále. Tak tomuhle říkáme tolerance, ohleduplnost a ochrana zdraví.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Rachel Rachel | 22. září 2013 v 16:58 | Reagovat

Fajn článek :-) souhlasím s Tebou. Lidé se opravdu chovají jako prasata, o kouření ani nemluvě... Taky mi to vadí.

2 EM. EM. | 29. září 2013 v 16:19 | Reagovat

Ahoj, chystám se založit aktivistický blog , protože jsem vždycky byla taková aktivistka za lepší svět :). -NEsnáším lidi, co si na sebe navlíknou samé značkové drahé oblečení a myslí si že jsou lepší...NE, takhle to nefunguje! Proti kuřákům tady vystupovat nebudu, protože i já jsem občasná kuřačka. Myslím, že s tou škodlivostí to tu trochu přeháníš... Ale proti zahazování odpadků neohleduplnosti a netoleranci vystupovat budu! Mám teď takový menší projekt :D, třeba se budeš chtít zapojit, protože hledám lidi na aktivistickou činnost, co mají chuť bojovat :). Spočívá to v tom: Dneska jsem byla běhat na novém atletickém hřišti u nás před domem. Všude jsou tam zavřená vrata a zámky. Přelezla jsem plot.Tím, že si párkrát oběhnu ovál, nikomu neublížím. Všude se tam válely hromady odpadků. Vzala jsem pytel a všechny vysbírala. Na hřišti jsem byla nelegálně a nelegálně jsem jim tam uklidila. Je všechno nelegální špatné? Ted už jim jen vyfotím plné pytle odpadků, napíšu manifest - prohlášení a půjdu to vylepit na dveře nejmenované základky, které hřiště patří :), ať se zamyslí! Kdybys měla náhodou nápad na podobnou provokativní záslužnou činnost nebo projekt sem s tím :)

3 Pandora Pandora | E-mail | Web | 29. září 2013 v 17:02 | Reagovat

[1]: Díky :-)
[2]: Zajímavé...Co se týče toho kouření, asi názor nezměním, pro mě za mě, ať si kouří kdo chce, ale ne na zakázaných místech (což autobus a zastávka jsou). To,co jsi udělala mi přijde hodně odvážné a dobré, já bych k tomu asi odvahu nenašla (já tedy nevím, kolik Ti je let, ale já jsem snad na takové věci moc malá). Myslím, že budou mít radost, protože legálně by jim tam asi stejně nikdo neuklidil. Já moc provokovat nechci, jsem ráda, když se zmůžu na to, abych někomu úplně ciímu pomohla s taškou anebo někoho právě kouřícího na zastávce poprosila, ť to nedělá. Ale snažím se ;-)

4 EM. EM. | 29. září 2013 v 17:56 | Reagovat

Samozřejmě v autobuse by se kouřit nemělo, bohužel lidi tolerantní nejsou a je jim fuk že to ostatním vadí. V tom je ten problém. V aroganci lidí. Na takové věci malá nejsi ;). Můj největší problém je také odvaha, ale provokace je možnost, jak upozornit na špatné věci v tomto světě :). Provokace nemusí být jen špatná...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.