Září 2013

Reklama na T-mobile = parodie na skauty!

28. září 2013 v 11:37 | Pandora
Jistě už někteří z Vás shlédli novou reklamu na T-mobile. Tentokrát si tento telefonní operátor vybral za cíl skauty. Objeují se na plakátech, v televizi, letáčcích ... zkrátka, už jsme slavní. Má to ale jeden háček: ostatní reklamy t-mobilu (například ty o matorkářích) neurážely - ty skautské ale ano. Jestli o nich ještě nemáte ani páru a opravdu nevíte o co go, přináším pár ukázek.
  • http://youtu.be/tUfz2Hd2Phs
  • http://youtu.be/zVWXSnQLg2M
  • http://youtu.be/P81knRjvKIU
Tak to vidíte. Nutno podotknout, že Junák - svaz skautů a skautek ČR s tím nemá nic společného.
Nedávno se na skautském serveru Teepek.cz rozpoutala diskuse, zda jsou ty reklamy dobré nebo špatné, zda je zahvrhovat, nebo se jim smát a mnoho další. Co myslíte?
Můj názor je ten, že je to naprostá ohavnost, která zeprvé uráží skauty a skautské ideály, za druhé o nás šíří nesmysly a za třetí je to věc zakázaná a měly by být zákonem potrestána.

Jaké ideály to uráží?

  • Skautský kroj. Ti, co skauti nejsou, nemají právo ho vzít na sebe, a to především když ho potom zesmněšňují.
  • Nášivky na skautském kroji. Ti, co náš kroj znají, to vidí na první pohled. Zcela špatně našité, nebo nesmyslné nášivky a jestli mi chce někdo tvrdit, že ten starej totem pobíhající sem a tam je vlče se žlutým šátkem (kluk do cca 11 let), nebo dokonce světluška (dívka do cca 11 let, také se žlutým šátkem), tak by se měl nechat vyšetřit.
  • Skautské heslo. Heslem skautů je "Buď připraven", heslem T-mobilu nyní "Buď připojen". Nezná se vám to nějak povědomé? Nebo snad dokonce sparodizované?
  • Skautský pozdrav. Vztyčené tři prsty a malíček přikrytý palcem mají svůj význam a používá se i u slibu. Nikdo, opravdu nikdo, kdo není skautem ho nemá právo používat. A to nehledě na to, že vlčata mají vztyčené prsty jen dva a rozevřené. Nemám pocit, že by to na tomto obrázku bylo správně.

Puštíku, Svišti!

  • I kdybychom měli všichni zvíecí přezdívky, není to nic špatného, kvůli čemu by se nám měli lidi smát.
  • Věřte nebo ne, jsme normální lidi, s normálníma brejlema a nezastaralýma krosnama!
V reklamách je zakázáno urážet někoho jného a toto je jasné poškození značky, takže by podlě mě měla být žádána náhrada.

A co má být jako tohle?

Tohle jsem našla na facebookových stránkách T-mobilu.
Je to sice hezké, ale dost naivní je představa, že se k tomu někdo po takovýchtoo reklamách odhodlá.

A tak Vás snažně prosím...

...uvědomte si, že skauti takoví nejsou, že T-mobile lže a nešiřte prosím pomluvy o skautech!

Prasata

19. září 2013 v 17:17 | Pandora
Já vím, já vím...Ale to, jak se dneska někteří idi chovaj se už jinak nazvat nedá. (tedy ano, dá - ale já měla na mysli sušné výrazy...)

Jen se podívejte na chodníky, trávu, les i silnice! Dneska už člověk nemá kam vkročit, pokut nechce do něčeho šlápnout. Že vám to ani tak nepřijde? Ano, zašli jsme až tak daleko, že si těch menších nečistot nevšímáme. Hodně lidí mi odpoví, že je to pravda, ale oni né, to někdo jinej...Což já celkem chápu, já taky neházim po zemi odpadky...Ae to snad spadly z nebe, nebo tam vyrostly? Ne. Dnes a denně vidíme na ulici lidi, co právě dopíjí z plastové láhve kolu a láhev odhazují, přesto že o tři metry dál je odpadkový koš, nebo dokonce kontejner na plast. Je to ubohý, opravdu ubohý.
Samozřejmě je pochopitelný, když mi něco upadne a já si toho nevšimnu. Pokud si toho všimnu a nezvednu to, nebo to dokonce odhodím úmyslně, je to podle mého neomluvitelné.

Další věcí, ze který totálně šílím, je kouření na věřejnosti. Prosím, ať si ničí zdraví, ale ať neničí zdraví ostatním! Já nechci mít zanesený plíce a rakovinu...Tuhle jsem viděla jednu paní, která kouřila na zastávce (což je mimochodem také zakázáno, stejně jako v autobude, protože když na něj čekám, tak přece čekám na zastávce, ne?) Dokouřila, cigaretu otřela o zem a nechala ji tam válet. A pak se divíme, kde se to bere. Nemluvně o tom, že s tím smradlavým dechem nastuila do autobusu a to taky nebylo dvakrát příjemný.
Co je ale vrchol všeho, to se mi stalo předevčírem. Jela jsem autobusem a přistoupili dva asi dvacetiletí mladíci. Jeden odhodil cigaretu těsně před autobusem, druhý ale ne. Kouřil v autobuse a já byla těsně u něj. Vážně jsem měla strach o své zdraví. Asi po třech zastávkách cigaretu konečně odhodil, ale smrad zůstal ve voze dále. Tak tomuhle říkáme tolerance, ohleduplnost a ochrana zdraví.