Hurá na prázdniny!

23. června 2013 v 10:43 | Pandora
Léto už je v plném proudu a za necelý týden začnou prázdniny. Je asi hloupé pokládat otázku, jestli se těšíte, vždyť letní volno je to, na co po celý školní rok čekáme a myslíme.
Co ale v prázdninách vidíme? Dva měsíce poflakování, život bez domácích úkolů? Nebo osm týdnů příležitosti na zdokonalování, věnování se tomu, čemu chceme a osm týdnů na nekonečná dobrodružství? Vydejme se po té druhé cestě, cestě, která má cíl a někam vede! Bude to sice těžké a náročné, bude to vyžadovat hodně úsilí, ale stojí to za to. Z prázdnin si pak odneseme mnohem více, než že jsme mohli vstát až o půl jedný a do tří mohli bejt vzhůru, odneseme si nezapomenutelné zážitky a ještě něco víc.
Co tím vlastně myslím? Každý člověk má něco, v čem se potřebuje zlepšit. A prázdniny jsou pro to tou pravou příležitostí.

Co mě čeká?

V první řadě mnoho sebepřekonávání. Ač to bude velmi těžké, nesednu hned po ránu k televizi, ale radši si zacvičím, nebudu celý poledňák žužlat čokoládu, ale využiji svého volného času k plnění bobříka síly, nepromrhám nesnesitelné vedro u počítače, ale ukuchtím pro celou rodinu osvěžující limonádu z přísad, které sama nasbírám. Při té příležitostí se naučím první desítku rostlin z bobříka květin. Nechám nicnedělání, ráno brzo vstanu a půjdu si zaběhat.

Všude se dá něco podnikat

Je dobré mít zhruba promyšlené, kde se čemu budu věnovat, nebo kde jakého bobříka (o těch později) ulovit. Stanov si nějaké cíle, čeho chceš dosáhnout, v čem se chceš rozvít. Nemusí to být jen sport. Je také dobré naučit se využít možností kolem sebe. Když je v blízkém městě otevřený stadion s běžeckou dráhou, bazénem, kurty a doskočištěm, rozhodně nebudu váhat. Naopak například u babičky, v sice krásném, ale přece jenom městě, půjde sport mimo mě, můžu se tak například zaměřit na sebeovládání, či se naučit nějak přijatelně vařit.

Bobříci a další

Prázdniny jsou také úžasnou příležitostí pro lov bobříků. Pro ty, conědí, o co jde: Třináct bobříků vymyslel Jaroslav Foglar a poprvé popsal v knížce Hoši od Bobří řeky, kde se je hoši snaží ulovit. Bobříci se poté tak stali tak známými, že je mohl vepsat i do svých dalších knížek - klub Ztracené stopy, nebo třeba Rychlé šípy také lovily bobříky. Později, v knížce Strach nad Bobří řekou, připsal Jaroslav Foglar dalších třináct bobříků, ty už ale nejsou tak proslulé. Jedná se o zkoušku dokonalého chlapce nebo dívky. Je bobřík mrštnosti, míření, záchrany, plavec, dobrývh činů, odvahy, květin, velikého mlčení, osamělosti, zručnosti, síly, hladu a konečně ušlechtilosti. Více se o bobřících dočteš ve výše uvedených knížkách, nebo například v Zápisníku Třinácti bobříků (zakoupitelný ve skautském obchodě JUN), kde najdeš i Modrý život (možná se někdy doškáte článku na toto téma) a osobní zkušenosti Jaroslava Foglara - Jestřába. Bobříci ale nejsou jediná možná zkouška. Například v knížce Rok malých dobrodružství od Miloše Zapletala je každý měsíc trojboj a zkouška sebeovládání. Tak do toho!

A co z toho?

Zdá se to jako hodně práce, moc ideálů a skutek utek. Ale když se budeš snažit, dosáhneš ohromujících výsledků. Po prázdinách se vrátíš do školy jako úplně nový člověk, a když se ještě trochu zapracuje na známkách (a to jde taky), bude z Tebe opravdu dokonalé děvče nebo chlapec. Kdo by něco takového nechtěl? Ale nezapomeň, ne že po prázdninách lehneš na gauč a zůstaneš dokonalá na věky. Tělo i duši je třeba pravidelně promskávat!¨
TIP: Dej si s kamarády soutěž, kdo se vrátí z prázdnin nejopálenější!

Prázdinám třikrát nazdar!

Zdar, zdar, zdar!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 •*•Cájina•*• •*•Cájina•*• | E-mail | Web | 24. června 2013 v 19:42 | Reagovat

Ahojky máš moc hezký blog plný zajímavých článků, líbí se mi tu :-)
Jak to děláš, že máš tak velikou návštěvnost? chtěla bych taky :-)
Vynikající desing

2 Pandora Pandora | Web | 25. června 2013 v 13:56 | Reagovat

[1]: Díky moc, no, s tou návštěvností ani nevím...Podle komentů to totiž nevypadá, že by sem chodilo moc lidí, asi to bude tím, že to tady denno-denně kontroluju :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.