Howrse

18. června 2013 v 17:23 | Pandora
Tento článek chci věnovat internetové hře Howrse. Většina z Vás jí asi zná. Jde o hru, ve které se staráte o koně, vylepšujete jejich dovednosti, máte vlastní jezdecké centrum...Má to ale jednu chybičku. S odpuštěním to žere čas a peníze.
Howrse jsem poprvé začala hrát asi před dvěma roky, když jsem byla nemocná a neměla jsem co dělat. Byly na tom všechny holky ze třídy a tak jsem si řekla, že to zkusím. Začalo mě to ale bavit mnohem víc, než jsem čekala a skoro všechen svůj volný čas jsem trávila tam. Poveděla jsem o ní i kamarádce. Přiznávám, byla jsem na ní závislá. Hru jsem zrušila asi po měsíci a půl, protože jsem pochopila, že je to k ničemu. Po dvou týdnech jsem ale zase onemocněla a tak trochu jsem se nudila...A všechno začlo znovu. Peníze jsem sice a naštěstí nikdy do hry nedala, byla jsem ale na krajíčku a skoro jsem o to začala rodiče prosit. Naštěstí jsem se ale vzpamatovala hru zrušila. Za odměnu (tedy ne jako výměnu, ale odměnu) jsem dostala knížku a musím říct, že počtení bylo mnohem lepší než neustálé visení na internetu. Hru jsem si potom ještě několikrát potají založila, ne nýbrž k účelu chovu koní, ale sabotování. Nevím, co mě to popadlo, chtěla jsem se pomstít, nebo si nějak vybít energii či co. Psala jsem do fóra, ať si konečně uvědoměj, co dělaj, psala jsem nováčkům, ať si hru zruší, v dlouhodobých hráčích jsem chtěla svými dopisy vyvolat otázku, pro už tam tak dlouho maří čas. Po nějaké době jsem ale odpřísáhla, že už tam nevlezu a zatím slovo držím. Když se tim nebudu zabývat, zabere mi to nejmíň času, ne?
Asi si teď říkáte, proč je ta hra tak strašná a proč jí odsuzuju. Na to Vám můžu podat přesnou odpověď. Hra Vás nutí být tam čím dál tím víc, kupříkladu tím, že jednorožec se Vám může narodit jen v určitou denní dobu nebo že musíte nmít dostatečný počet odsloužených dní (dní, ve kterých jste se přihlásili), abyste mohli vykonávat různé věci. Abyste mohli ve hře rozvít opravdovou kariéru, potřebujete dobré koně, kteří mají dobré vlastnosti, které jim můžou dát jedině věci z černého trhu. Ty se kupují za pasy. Ty nejlevnější z nich stojí jeden pas, který koupíte za 50,- korun! Uvažte, že když ty koně ani neexistují...
Mimochodem, vypadá snad tohle jako normální kůň?
Věřím že ti, co hru hrají jsou na mě teď naštvaní a budou psát spoustu nevrlých komentů. Mohla bych Vám odpovědět, že já si taky nestěžuju na miliony stránek typu "vše o Howrse" nebo "Howrse, nejlepší hra na světě". Já Vám ´čty neruším a ani Vám nenakazuju, abyste je smazali. Dokonce Vás tady nevyjmenovávám jako největší zločince století...Pouze píšu svůj názor a varuju ty, kteří by té hře mohli propadnout. Na všechny internetové hry mám názor bez rozdílu stejný, ale s Howrse jsem se stkala nejvíc a mám s ním největší zkušenosti.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 •*•Cájina•*• •*•Cájina•*• | E-mail | Web | 24. června 2013 v 19:44 | Reagovat

Hru sice neznám, ale ráda se na ní kouknu a asi si jí koupím :-) :D

2 Pandora Pandora | Web | 25. června 2013 v 13:57 | Reagovat

[1]: To je to, je na internetu a zdarma, ale nutí vás to kupovat ty věci z Černýho trhu...

3 Poseidonův balíček :D Poseidonův balíček :D | 17. ledna 2014 v 19:12 | Reagovat

Ahoj,
Howrse je úžasná hra!

4 Pandora Pandora | E-mail | Web | 17. ledna 2014 v 19:19 | Reagovat

[3]: S tímto názorem, jak už víš z článku, zásadně nesouhlasím. Na první pohled tak vypadá, ale nakonec se z ní stejně vyklube jen žrout času.

5 Míša Míša | 27. září 2015 v 18:14 | Reagovat

Ahoj, moc hezky si to vystihla. Já howrse hraju už "docela" dlouho nejdříve jsem to hrála asi měsíc a pak mě to omrzelo, ale nejhorší je že jsem se k howrse vrátila a teď to hraju jsem vážně dobrá...mám 600+koní 200+odsl. dní a dnes jsem utratila 14 pasů za výzvy...no božák nikde..mám i vlastní skupinu na facebooku což je ještě horší protože kamarádky z facebooku co howrse hrají mi ve dne v noci píší a já mám tímto pořád k howrse nějaké to pouto. je mi líto zrušit účet když je tak dobrý jak už jsem popisovala mám tam spoustu koní se zlatým a stříbrným jablkem, hodně jednorožců a elitní tým. No je mi 13 a tímto se nějak nevychloubám spíš jsem smutná. Ano zabírá to spoustu času. o výkendu prosedím třeba i 6h a více hodin u howrse (včetně facebooku) když byli prázdniny do howrse jsem se strašně ponořila a prázdniny jsem si skoro vůbec neužila, protože jsem byla právě celý dny na počítači, vyjímkou byli dny kdy bylo 35+ stupňů a já se šla před barák schladit do bazénu, ael potom zase - POČÍTAČ! A nejhorší je že tam jsem i teď celý včerejšek a celý dnešek no ale myslela jsem (protože to tak bylo minulý rok) že až začne škola tak se to změní, ale ne sedím tam když jsem "jako" nemocná nebo hned jak přijdu do školy a přesto že jsem měla minulý rok samý (což je na gymplu co říct) tak teď jsem už začátkem roku nabrala 3,4,5..známky prostě hrozný. A rodiče mám takový že mi to neutnou jen mi říkají - Míšo, ael neměla bys být tolik na tom počítači, běž si třeba uklidit nebo běž ven a ještě máš něco do té školy ne?....no a já řeknu: "jojo" a jsem tam stále....do večera jsem unavená, ale ještě tam musím být a ráno vstanu ještě ani neposnídám a už jsem na počítači na facebooku o howrse a na howrse...pokud sis toto přečetla až do konce jsi vážně dobrá ???  O_O  :-D O_O  a já tě tímto PROSÍM! Poraď mi co s tím! Jsem totálně zoufalá a opravdu nechci rušit účet...chci to mít jako relaxační hru že tam půjdu třeba 1-2 do týdne na půl hodinky a místo toho jsem tam celý den! POMOC PROSÍM!!! budu ti vážně vděčná! :( pomoz mi :( ale nechci mazat účet :(

6 Brepta Brepta | E-mail | 28. září 2015 v 10:43 | Reagovat

Milá Míšo,
já jsem se od Howrse docela odpoutala, takže zkusím trochu zapátrat v paměti a zjistit, co mi pomohlo. :-?
.
Problém je v tom, že nechceš-li si rušit účet, znamená to nejspíš i to, že nebudeš chtít prodávat své koně, utrácet nesmyslně Equus ani nechat si schazovat karmu.
.
(Pamatuju si, že jsem si zahrála trochu na rebela - nechala jsem si srazit karmu kvůli řetězovým zprávám a tématům ve fóru, která jsem zakládala a psala do nich v podstatě takové věci, jako píšeš ty tady. Prodala jsem své nejoblíbenější koně...)
.
Jenže když to neuděláš a nenastane pro tebe ten zlom, že už to nemá smysl hrát (nemáš koně, o které by ses mohla starat/nemáš Equus/zrušili ti účet), nejspíš u toho zůstaneš a ne jen na hodinku týdně.
.
V tomhle je celá politika Howrse, buď nehraješ, anebo dříve či později začneš hrát naplno a utrácet peníze. Těžko může existovat něco mezi tím, ale můžeš to zkusit.
.
Dej si výzvo, že každý den budeš na Howrse jen 15 minut. Řekni o ní někomu, aby tě ve výzvě posilovalo to, že se před ním nebudeš muset tydět, až se tě zeptá, jak to dopadlo. Nastav si budíka a jakmile 15 minut skončí, odejdi a okamžitě se zabav něčím jiným.
.
Zkus se do něčeho zažrat tak, že na Howrse kvůli tomu nebudeš mít čas (takhle ti poslouží například knížka, od které neodtrhneš oči až do chvíle, kdy ji dočteš). Když tvůj zájem na dva tři dny uchvátí něco jiného, uvidíš, že už se ti bude zdát Howrse nudné a jen ho zapneš, nebude se ti chtít zase znovu dělat ta denní rutina jako vždycky.
.
Samozřejmě to není zaručený způsob, ale zkusit to můžeš. Pokus se o to, aby tě Howrse omrzelo, a pokud to nepůjde, zruš si ho, znič si účet - prvních pár dnů bude trpět, ale potom budeš ráda.
.
Doufám, že jsem ti alespoň trochu pomohla a přeji ti hodně štěstí v hledání nových zájmů!
.
B.
.
PS: Napiš mi, jak to dopadlo ;-). Můžeš třeba na e-mail, který vidíš vedle mého jména :-D .

7 Míša Míša | 17. prosince 2015 v 15:27 | Reagovat

Ahojky, jsem na HW totálně závislá...teď jsem si vzpomněla že jsem "tehdy" psala na nějaký ten web....nom....je v tom potíž....na HW třeba tolik nejsem, ale na fb ano a tam si píšu právě s lidmi, které znám z HW...hele já ani nevím jestli to chci rušit....protože jsem si spocital a že na tom mohu docela vydelavat když budu chtít. :) ach jo.....akorát že jsem pořad na fb (celý den) a na HW docela taky :( sice bych chtěla dělat něco jiného...ale nechci se HW úplně zbavit...a chci si pár ticis vydělat...když budu mít pasy každý den :D mas taky fb? Že bychom si tam popovidali? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.