Každá vteřina je drahá

19. května 2013 v 12:51 | Pandora
Čas jsou peníze. A jelikož nemáme čas, tak nemáme ani peníze. No tedy, odpovídá to přesně mé časové i peněžní situaci, o tom tad ale teď nechci psát.
Každý z nás si stěžuje, že mám málo času, že nestíhá, a tak je třeba umět s ním zacházet a šetřit ho. Můžeme se vymlouvat na cokoliv: cestu domů, hodně úkolů, moc kroužků, nadměrně domácích prací, zkrátka na všechno. A většinou je to i pravda. Často si ale neuvědomujeme, že si to trochu zapříčiňujeme sami. Loudáním ze školy, kecáním s akmarády o věcech, které už ani nedávají smysl, hádání se s kýmkoliv, ale také dívání se na televizi při jídle nebo psaní domácích úkolů s puštěnou hudbou. Takže jak na to?
Není třeba nutně běžet, stačí jen všechno si naplánovat a svůj plán neporušovat, odhodlat se, když přijdeš domů, k úkolům. Všichni jistě ze své zkušenosti víme, že odmlouvání rodičům je k ničemu*. Je třeba to udělat, přežít svoje rodiče a ušetřit spoustu času. Neopakujme jednu a tu samou chybu tolikrát! Brouzdání po internetu je taky jedna z nejhorších věcí, která jenom užírá čas. Já osobně se snažím zapínat ho jen tehdy, když čekám email, potřrbuju ho do školy, chci napsat článek nebo bych si prostě něco ráda vyhledala. Opravdu nejmíň smyslu má brouzdání jen tak po blozích, které mi nic neříkají, ke všemu jenom proto, že se mi nechce vstát a jít dělat úkoly.
Když už se nám podaří tedy ušetřit trochu toho času, musíme pamatovat, že každá vteřina života je drahá. K tomu jsem se vlastně chtěla dostat. Ne, že když mám všechno hotovo sednu k počítači! Dá se dělat spousta dalších zajímavích věcí. Pokud skládáš hudbu, vyrábíš, nebo máš jiný tvořivý koníček, neváhej a pust se do toho. Rozhodně Ti to přinese víc než hloupé nisnedělání. Pokud je hezky, rozhodně není marné zajít ven. Ať už s kamarády nebo sám/sama. Člověku se často nechce, ale věřte mi, po pěti minutách už by nešel domů ani za nic. Já jsem vděčná za to, že můžu jezdit se skauty, sice ne každý víkend, ale rozhodně si to užívám. Další věc, kterou se můžeš zabývat, je nějaké větší dílo jakéhokoliv druhu: sbírka, psaní knížky, stavba z krabiček od sirek...Nejdůleýitější je však, abys, ať děláš coki, rozvíjel/a tělo i ducha. Něco, co Tě udělá lepším, dokonalejším. Každá vteřina je důležitá a nesmí se zahodit!
Pamtuj si, že - jak říká moje babička - chytrý člověk se nikdy nenudí!
*K tomu mne napadá jeden vtip: Když zjistíš, že máš trochu volného času, zapomněl jsi udělat něco, co Ti rodiče uložili.
Omlouvám se za neaktivitu, mám toho do školy opravdu moc (výmluvy, výmluvy...)!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.