Vězení v podobě civilizace?

12. dubna 2013 v 20:36 | Pandora
Nadpis, který zní divně a vůbec nic neříká...Doufám, že článek nedopadně podobně, rpotože jablko nepadá daleko od stromu. Teď už ale nechám tohohle zbytečnýho vykecávání a jdu na věc.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Napadlo mě jedna věc, která je k pláči ale svým způsobem i směšná. Ve škole jsme jednou dostali zadání: říct, jestli bychom chtěli žít v nějaké tvrzi, starat se sami o sebe, být bez všech dnešních vymožeností...Samozřejmě, že každý trvrdil, že by to dokázal (někdo upřímně jako já, někdo jen aby nevyčníval z řady). Ale copak to dneska lze? Nemůžeme se prostě odříznout od světa jít si po svym! A ačkoliv bychom to strašně rádi udělali, nemůžeme žít bez peněz, ani na vesnici, ani ve městě. Ano, ano, vím, že existují lidé, kteří tak žijí - je o nich natočeno spousty dokumentů. Dobře, budiž. Žijou takhle odřízlí, neochutnaj Coca Colu, nezahrajou si hry na dotykáči (opravdu o nic nepřijdou)...Ale dokážou něco v životě? Maximálně podojit krávu a tvrdit o sobě, že žijou sami v přírodě. To je všechno pěkné, a nechci být nějak kritická, mně by se například takovýhle život naopak líbil. Ale chci něco dokázat a nemůžu se teď prostě ztratit někam...Teď jsem se nechala trochu unést...Jde o vlastně o toto:
Lidé se uzavřeli v sobě a není cesta zpět, člověk, ať chce sebevíc, nemůže vyčnívat z řady a není schopen nevyužít věcí, o kterých by nejraději nevěděl.
Kdo z Vás nikdy nepil colu?
Kdo z Vás nikdy nejel autem?
Kdo z Vás nemá doma alespoň jedno elktronické zařízení?

Tak se omlouvám, tohle byl prostě takový pomatenecký článek, protože mě to naštvalo a potřebovala jsem někam napsat svoje pocity, ačkoliv vím že nikoho nezajímají.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Matylda Matylda | Web | 24. dubna 2013 v 23:13 | Reagovat

To je opravdu zajímavá myšlenka :), když nad tím tak přemýšlím, skutečně v tom "vězení" žijeme ..

2 Laura36 Laura36 | E-mail | Web | 25. dubna 2013 v 21:55 | Reagovat

bez obav, já mám pomatené články pořád, asi proto je nikdo nečte :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.