Nedočkavost a neblahé lidské vlastnosti II.

9. dubna 2013 v 18:29 | Pandora
Trochu dlouhý nadpis článku, nemyslíte? Je to proto, že na nedočkavost samotnou bych toho nenapsala dost na celý článek a tak budu pokračovat v neblahých lidských vlastnostech, přičemž se k tématu týdne budu snažit napsat toho co nejvíce.
  • Nedočkavost
"Kdy už tam budem? Já už to nemůžu vydržet! Jak daleko to ještě je? Já snad nedočkavostí neusnu!"; Tyto věty jsou opravdu typické pro výše řečenou vlastnost. Neházejme je ale do jednoho pytle, protože samotná nedočkavost není zas až tak špatná vlastnost. Pleteme si jí často se zvláštním druhem nudy, například když se ptáme, jak dlouho to ještě bude trvat, kdy už tam budem a podobně. Nedočkavost je odvozena od slova čekat, když se na něco těšíme, nýbrž od čekání na konec něčeho. A i když je sama o sobě docela dobrá vlastnost, může se projevit nepříjemně. Nevím, jak Vám, ale mně se občas stává, že se dozvím o nějaké dobré akci, která se bude konat dejme tomu až za půl roku, a já se začnu těšit a plánovat - většinou to končí tím, že zanedbávám ostatní věci, nakonec to bude stejně úplně jinak a já nebudu akorát nedočkavostí spát. Ona vlastně ta nedočkavost ani není vlastnost - je to momentální stav.
  • Bezohlednost
Další neblahou lidskou vlastností, o které bych sem chtěla napsat pár slov, je bezohledonost. Nejtypičtější situace, kdy se s ní potkáváme, ale přece jenom budu psát za sebe, jsou; Mně například hodně vadí, když si někdo ve veřejné dopravě pouští nahlas hudbu do sluchátek. Nehledě na to, že se mi ta hudba většinou nelíbí, někdy bych si ráda četla nebo se učila, případně dospávala. Zdá se Vám, že jakákoliv z těchto činností se dá za takových podmínek dělat? Nebo si několik stoupne doprastřed plaveckého bazénu a založi si kecací kroužek. Na koupališti nic neříkám, ale na plovárně se má plavat, vyhýbat se soustavně někomu je opravdu otrava. Na druhou stranu bychom se měli ujisistit, že dotyčný není k takovému chvání donucen - stojí v metru u dveří, protože je přecpané, jede pomalu autem, protože se v městě nevyzná. My bychom se ale měli snažit dávat na své okolí co největší pozor.
  • Těkavost
Každému z nás se někdy stane, že něco nedokončí, protože musí rychle jít dělat něco jiného. Rozhodně ale není dobré si to zažívat jako zvyk. Ten pronásledující pocit, který nám říká, že to ještě nemáme hotobé je přímo nesnesitélný, ale můžeme mu jedině poděkovat, protože nás donutí dokončit tu či onu věc. V horších případech na to zapomeneme - hlavně u domácích ukolů se to nedoporučuje :). Pohled na stůl, na kterém leží sto a více nedokončených prací není zrobna příjemný - jak pro nezasvěceného, tak pro vlastníka. Těkavost se váže vlastně i k lenosti to dokončit, tak k nepořádnosti. Druhým druhem těkavosti je, když jsme pro něco moc nadšení, slíbíme, že se zúčastníme, ale po pár dnech z nás to nadšení opadá. my si toho sice nevšimneme, ale pro naše okolí je to nepříjemné (hele, bezohledost se nám sem vloudila!).

PS:Trošku jsem si předělala profil, takže se kdyžtak můžete juknout. Omlouvám se za neaktivitu, čas mám jen o víkendech. Jinak, na 14. dubna sháním někoho na rozhovor, tak prosím pište.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ník Ník | Web | 9. dubna 2013 v 18:56 | Reagovat

Tak úžasně napsané :OO

2 Laura36 Laura36 | E-mail | Web | 25. dubna 2013 v 22:07 | Reagovat

s dvojkou nesouhlasím, je to asi proto, že jsem jedna z těch co mají tu hudbu tak nahlas, ale lidé si to často neuvědomují, př. myslim si že to slyšim jen jáa doma se dozvim, že hudba byla vypojená ze sluchátek
PS: že by se stišila hudba ti nepomůže protože v tramvaji je hlučno samo o sobě
rada:nauč se číst v hlukuz ;-)

3 Pandora Pandora | Web | 26. dubna 2013 v 16:50 | Reagovat

[2]: No, číst v hluku umím, ale v autobude to tak hlučný není a navíc se mi nemusí někdy ta hudba líbit...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.