Neblahé lidské vlastnosti

1. dubna 2013 v 12:27 | Pandora
Napadlo mě napsat článek na toto téma. Nejdřív jsem se pokoušela o lenost, ale omylem se mi to celé smazalo a navíc jsem neměla dostatek nápadů. Tak zkusím některé (všechny by bylo asi dost zatěžko vyjmenovat) špatné lidské vlastnosti.

Je proti nim třeba bojovat. Nedělají nikdy nic jiného, že člověku hatí život. Nikdo ale nemůže čekat, že na něho usedne duch svatý* a hned se těch všech vlastností zbaví. Musí se chtít a dokazovat skutky.

  • Lenost
Asi nejčastější špatná vlastnost. Přijdete domů, dáte si něco k snědku, lehnete na gauč. A celý den je v čudu. Komu by se chtělo, po namáhavém dnu hned začít pracovat? Nikomu. Ale komu by se chtělo dělat to potom všechno na poslední chvíli? Tady si každý může vybrat. Buď prožije pohodlný den, ovšem plný neklidu a vědomosti, že nemá hotové povinnosti, nebo si všechno udělá a potom má čas už jenom a jenom na sebe!
  • Tvrdohlavost, paličatost
Pozor, neplést s vytrvalostí! Vytrvalost je dobrá vlastnost. Nenechat se odradit! Ale tvrdohlavost? Projevuje se například v situacích, kdy se s někým přete už jenom proto, abyste se přeli a měli vždycky poslední slovo, přesto že víte, že má ten druhý pravdu. Prostě nechcete přiznat, že jste se začali hádat v přesvědčení, že máte pravdu a přestáváte se hádat, v přesvědčení že mám pravdu ten druhý.
  • Nepořádnost
Kdo kdy ještě neměl problém s úklidem? Někdo se ale udržovat pořádek časem naučí, někomu to dělá obrovský problém. Věřte mi, že nepřeháním, když píšu, že někteří lidé jsou na tom dokonce tak špatně, že se svými věcmi brodí po kolena. Někde jsem četla, že pořádek se dělí (píšu svými slovy) na nepořádný - poházené věci, bez ladu a skladu, a nepořádek chaotický, když má člověk zrovna něco rozděláno. Například něco vyrábí, takže má na stole lepidlo, papíry, nůžky...Pak tam ale nemá co dělat počtač, ani výmluva, že mám něco rozdělaného, když to teď zrovna nedělám.

Pokud máš nějaké typy na to, jak tyto neblahé lidské vlastnosti přemoci, napiš je, prosím, do komentářů.
Takovýchto vlastností je ješě hodně dalších, takže možná časem napíšu článek Neblahé lidské vlastnosti II.
* Nechtěla jsem nikterak urazit Pána Boha, jen mě zrovna lepší vyjádření nenapadlo.
Zdroj obrázků Google.
Mimochodem, Veselé Velikonoce!
PS: A ať se Vám daří překonávat všechny špatnosti, které na Vás číhají!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fross Fross | Web | 4. dubna 2013 v 21:30 | Reagovat

Nejlepší proti lenosti je to, když si např. uděláte tabulku a za každý např. domácí úkol si vybarvíte políčko. Tím vás to bude nutit, aby jste neměli bílý papír, ale barevný... Mě se to osvědčilo. ;)

2 Pandora Pandora | Web | 5. dubna 2013 v 16:21 | Reagovat

Modrý život? Jo, ten jsem zkoušela, ale marně. Buď mi uletěl oknem, nebo jsem na něj zapomněla :-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.