Byl atentát na Heydricha správný?

30. dubna 2013 v 20:05 | Pandora
Předem se omlouvám za neaktivitu, musím hodně makat do školy. Tento sloh jsem psala asi před rokem, tak na to prosím v některých věcech mějte ohled.

To je závažná otázka. Když si pomyslím KOLIK a JAKÉ následky tento atentát měl...Kolik lidí bylo vyslýcháno, odvezeno do koncentračních táborů a konečně Lidice a Ležáky. Atentát potvrdil, co se traduje: že ten, který si nasadí korunu Svatováclavskou neprávem, do roka zemře. Heydrich to udělal. Když se na to člověk podívá poprvé, řekne si: Ne, nemohl být správný, protože kdyby zůstal naživu jeden nepřítel, zůstalo by tisíce přátel." Ano, zůstal by naživu druhý muž třetí říše a koncentrační tábory by byly prázdnější, Lidice a Ležáky by nebyly byly strovnány se zemí, spousta lidí by tu byla. Ale je to doopravdy tak? Zůstaly by? To Heydrich měl naplánované vyhubení Slovanů podobně jako Židů. A tak, když si to představuju, kreslí se mi před očima přímá a nepřímá úměra. Čím více Heydrichů, tím méně mrtvých přátel. Ale i když jsem dospěla k tomuto názoru, nemůžu říct, že atentát byl správný. Posílala bych tím tisíce lidí na smrt. A tak toto téma nemá žádné, a přitom jedno jediné východisko: Neměla být válka! Měl být mír!

Ano, samozřejmě, atentát byl také důležitým činem Čechů, vzpouzejícím se proti fašistické nadvládě. To jsem tam jaksi zapomněla...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.